Back to search

Rīga, Ķīpsala, Zvejnieku iela

Dzīvoklis pārdošanai

Rīga, Ķīpsala, Zvejnieku iela

Dzīvoklis pārdošanai

154 144
3 200 /m²

Par šo īpašumu

Piedāvājam lielisku mazstāvu dzīvojamo ēku pārbūves projektu Ķīpsalā: Zvejnieku ielā 18.
Četru dzīvokļu ēka ar pagalmu, autostāvvietām un nākotnē vēl vienu skaistu ēku. Lielisks izpildījums, kurā koka ēka un jaunā modernā jaunbūve veido saskanīgu un gaumīgu projekta izpildījumu.
Arhitektu komanda: Uģis Zābers; Marta Rutka un Brigita Bīviņa 2019 gadā sāka projektēt divas ēkas Zvejnieku ielā 18.
Domājot par vecās koka ēkas pārtapšanu, projekta attīstītājs un arhitekti, kopā ar RB@B ekobūvnieku komandu, jau priekšlaicīgi izvēlējās nodrošināt labu klimatu iekštelpās un augstu dzīvošanas kvalitāti, izvēloties būvniecības materiālu. Un kas ir dabiskās un veselībai labvēlīgāks par koku? RB&B kokšķiedras plātnes tiek ražotas ar mitro metodi bez mākslīgas salīmēšanas.
Siltinot ēkas un saskaroties ar visdažādākajām situācijām, RB@B ir izveidojuši unikālu siltināšanas sistēmu. Kombinējot pašu pieredzē pārbaudītus siltumizolācijas materiālus noteiktā secībā un biezumā, un, pareizi tos iestrādājot konstrukcijās, var nosiltināt tieši tik energoefektīvu ēku, cik saimnieks ir gatavs maksāt par apkuri. Tā var būt arī nulles enerģijas patēriņa mājai.
Celtniecībā tiek izmantotas kokšķiedru plātnes kombinējot ar mālu. Kokšķiedru plāksnes, kuras var iestrādāt grīdā, griestos, sienās. Kokšķiedru plāksnes nodrošina to, ka dzīvojamās telpas tik strauji neuzkarst un regulē mitrumu, radot ļoti labu mikroklimatu. Kokšķiedru plāksnes nodrošina arī ļoti augstu siltumizolāciju. Tāpat izcils apdares materiāls ir māls, izmantojot to kombinācijā ar kokšķiedru plāksnēm, var uzbūvēt ļoti siltu māju, kas neuzkarst un gaisā nav lieka mitruma.
Harijs Tučs uzsver - Latvijā cilvēki pagaidām ļoti maz aizdomājas par to, kā telpu mikroklimats ietekmē viņu veselību, un pēc tam no savas kabatas maksā ārstiem. Attīstītajās Eiropas valstīs, kur medicīna ir valsts apmaksāta, telpu mikroklimats tiek regulēts valstiskā līmenī – ar būvniecības likumu aizliedzot cilvēkiem dzīvot ēkās, kur ir veselībai kaitīgs mikroklimats.
Projektā tiek izmantota kaņepju materiālu siltumizolācija. Kaņepju siltumizolācijas materiāls ir pilnībā dabīgs un ekoloģisks, ražošanas procesā tam netiek pievienotas nekādas ķīmiskas vielas. Kaņepju siltumizolācijai ir zema siltumvadītspēja λ W/(m∙K) 0,04, tāpēc materiāls ziemā neļauj aukstumam iekļūt iekštelpās, savukārt vasarā novērš telpu uzkaršanu. Kaņepes satur dabīgas antiseptiskas vielas, iestrādājot siltumizolācijas materiālu konstrukcijās, tas nepelēs, kā arī materiāls ir nedegošs. Kaņepēm piemīt specifiska smarža, tādēļ grauzēji, piemēram, peles to negrauzīs.
Ēkas krāsošanai tiek izmantotas dabīgas lineļļas krāsas kokam, kas lietojamas iekšdarbiem un āra darbiem, tās ir izgatavotas no linsēklu eļļas, koka darvas un terpentīna. Lineļļa kokam ir ilgtspējīgs un dabai draudzīgs risinājums koka virsmu apdarei un aizsardzībai.

Mazstāvu koka ēkā ir četri dzīvokļi ar platībām: pirmajā stāvā dz 1 ar platību: 48,17 m2 un dz 2: 48,18 m2. Otrajā stāvā dz 3 ar paltību 48.17 m2 un dz 4 ar platību: 48.17m2.
Tiek saglabātas un restaurētas AMI par vērtīgām atzītās ieejas durvis. Kur iespējams, tiek saglabātas un restaurēti citi dekoratīvie elementi.
Koka pakešu logi ar vēsturiski dekoratīvajiem elementiem.
Griestu augstums pirmās stāvas dzīvokļiem:
Griestu augstums otrās stāvas dzīvokļiem.

Ķīpsala
Vēstures gaitā Ķīpsalā ir izveidojusies mazstāvu dzīvojamā apbūve, kas šobrīd ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, turklāt Ķīpsalas teritorija ietilpst UNESCO Pasaules Kultūras un dabas mantojuma vietas,
Būtisku attīstību Ķīpsalas koka arhitektūras mantojuma saglabāšanā devusi arhitekte Zaiga Gaile, pēc kuras iniciatīvas tika restaurētas četras vēsturiskas ēkas – ,,Ķīpsalas kolekcija’’. To veido 19.gs. vidus klasicisma stila ēka, Balasta dambī nr. 60a, 19.gadsimtā celtais nams Balasta dambī 60, barokālā stila dzīvojamā māja Ogļu ielā 6; nams Zvejnieku ielā 5a, un Celma & Bēma ģipša fabrika 2003. gadā, kad pēc Zaigas un Māra Gaiļu iniciatīvas tā tika pārveidota par modernu dzīvojamo kompleksu, kļūstot par pirmo piemēru Latvijā, kur agrāka rūpnieciskā ražotne top par ekskluzīva plānojuma un dizaina dzīvokļu ēku.
Ogļu ielā mūsdienīgā stikla un betona ēka, kas no putna lidojuma atgādina olu, ir jaunā kultūras, mākslas un izglītības mājvieta - OLA FOUNDATION. Ēka ir pieredzējušā arhitekta Ulda Pīlēna eksperiments ar jaunākajām tehnoloģijām, idejām un sasniegumiem arhitektūrā.
Nākotnē Zunda kanālā ir plānots izveidot peldošu atpūtas zonu, labiekārtojot ūdens zonu un piekrasti, akcentējot Ķīpsalas apkaimes unikālo identitāti, kas jau vēsturiski saistās ar ūdens satiksmi, kā arī radot jaunas zaļās un atpūtas zonas pilsētniekiem.
Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā ir plašākais specializētais izstāžu centrs Baltijas valstīs. Starptautiskajā izstāžu centrā notiek izstādes, konferences, kongresi, gadatirgi, mūzikli, koncerti un citi masu pasākumi.

Līdzīgi objekti

Visi objekti All
+

Ziņa nosūtīta!

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.